10
احسان پهلوان هافبک
ملیت: ایرانی
سن: 24 سال
قد: 172
وزن: 68
بیوگرافی

این بازیکن متولد ۳ مرداد ۱۳۷۲ در بجنورد است که فوتبال خود را از تیم جوانان عالی و حرفه‌ای بابک مشهد آغاز کرد. وی پس از یک سال به تیم گسترش فولاد تبریز پیوست.
پهلوان در گسترش فولاد آن‌طور که بایدوشاید نتوانست موفق شود و تنها 3 بار پیراهن این تیم را در لیگ آزادگان بر تن کرد. وی به‌صورت قرضی از این تیم راهی اصفهان شده و به ذوب‌آهن پیوست. این بازیکن در پایان فصل با دریافت رضایت‌نامه از باشگاه تبریزی، قراردادی 3 ساله با ذوب‌آهن امضا کرد و در 18 دیدار تیمش به میدان رفت.
این بازیکن 172 سانتی متری که در پست هافبک چپ بازی می‌کند سال 92، نیم‌فصل به‌طور قرضی راهی سپاهان شد و یک بازی در لیگ برتر و یک بازی نیز در جام حذفی برای این تیم به میدان رفت و پس از پایان قراردادش دوباره به ذوب‌آهن بازگشت.
وی در بازگشت دوباره به ذوب‌آهن در این تیم خوش درخشیده و عملکردی قابل‌قبول از خود به نمایش گذاشت که  بسیار موردتوجه قرار گرفت. او در طول 3 فصل 101 بار پیراهن این تیم را پوشید و 14 بار موفق به گلزنی شد که عملکرد موفق این بازیکن در لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا توانست به تیمش کمک شایانی بکند.
اما با شروع فصل جدید رقابت‌های لیگ برتر او نتوانست چندان در ترکیب تیمش به میدان برود و تصمیم گرفت در نیم‌فصل عازم خدمت مقدس سربازی شود و به تراکتورسازی پیوست.
احسان پهلوان از جمله معدود بازیکنانی است که در تمامی رده‌های تیم ملی شامل تیم ملی نونهالان در سال‌های ۸۱، ۸۲، ۸۳، ۸۴ در تیم ملی نوجوانان در سال ۸۵، تیم ملی جوانان در سال‌های ۸۹ و ۹۰، تیم ملی زیر ۲۲ سال و تیم ملی امید در سال ۹۱ و ۹۲ و ۹۳ و تیم ملی المپیک ایران در ۹۴ برای کشور ایران بازی انجام داده است که در سال ۹۴ به همراه این تیم به قهرمانی مسابقات غرب آسیا رسید.
گل او در تیم ملی جوانان در سال ۹۱ برابر کویت با پشت سر گذاشتن چندین نفر از مدافعین این تیم از زیباترین گل‌های اوست. سردار آزمون بازیکن حال حاضر تیم ملی ایران اذعان دارد که او به همراه احسان پهلوان و بهنام برزای در مقطعی که در تیم ملی جوانان ایران بازی می‌کردند از تیم‌های خارجی پیشنهاد داشتند.
احسان پهلوان در سال ۱۳۹۵ توسط کارلوس کی روش به تیم ملی فوتبال بزرگ‌سالان ایران دعوت شد اما به دلیل عدم حضور در اردوی تیم ملی (به دلیل حضور در جام باشگاه‌های آسیا و عزیمت به ازبکستان جهت دیدار با بنیادکار) از لیست کیروش حذف شد.
حضور در اردوی امارات و اتریش و بازی مقابل تیم‌ملی مونته‌نگرو از دیگر سوابق ملی این بازیکن است.

زندگی ورزشی
باشگاه: تراکتورسازی تبریز
پیوستن به باشگاه: 1396/10/19
تیم باشگاهی سال حضور گل زده
سپاهان اصفهان ۲۰۱۴
تراکتورسازی تبریز ۲۰۱۷–
بابک مشهد ۲۰۰۲–۲۰۱۱
گسترش فولاد تبریز ۲۰۱۱–۲۰۱۳
ذوب‌آهن اصفهان ۲۰۱۳
کشور: ایران
دعوت به تیم ملی: 1395/01/01
افتخارات
افتخارات فردی:
افتخارات تیمی:
قهرمانی در جام حذفی ۹۵–۱۳۹۴ به همراه تیم ذوب‌آهن اصفهان
قهرمانی در غرب آسیا ۲۰۱۵ به همراه تیم ملی زیر ۲۳ سال ایران
قهرمانی در سوپر جام ۱۳۹۵ به همراه تیم ذوب‌آهن اصفهان
قهرمانی در جام حذفی ۹۴–۱۳۹۳ به همراه تیم ذوب‌آهن اصفهان
بازیکنان تراکتورسازی
LiveZilla Live Chat Software