1
محمدرضا اخباری شاد دروازه بان
ملیت: ایرانی
سن: 23 سال
قد: 191
وزن: 87
بیوگرافی

محمدرضا اخباری شاد
نام لاتین: Mohammadreza Akhbari Shad
متولد: ۱۳۷۱/۱۱/۲۶
زادگاه: اصفهان

 

محمدرضا اخباری دروازه‌بانی است که با طی رده‌های سنی پایه در تیم سایپا به فوتبال ایران معرفی شد. این دروازه‌بان جوان از همان روزهای نخست توانست خود را به سطح اول فوتبالی برساند و همراه تیم ملی دانش آموزان ایران در جام جهانی دانش آموزان در ترکیه حضور پیدا کرد.

وی با عملکرد خیره‌کننده‌ای که داشت در رقابت‌های مقدماتی المپیک ریو و بازی‌های آسیایی اینچئون نیز سنگربان تیم ملی امید بود و در رده ملی به یکی از بازیکنان ثابت تبدیل شد.

این دروازه‌بان جوان 2 فصل قبل در تیم سایپا موفق ظاهر شد و توانست علاوه بر تیم ملی امید توسط کیروش به تیم ملی بزرگ‌سالان هم دعوت شود.

او بااینکه دانشجوی کارشناسی رشته مهندسی نفت بود از ادامه تحصیل انصراف داد تا دوران خدمت مقدس سربازی را در تیم تراکتورسازی بگذراند.

اخباری معتقد بود تراکتورسازی می‌تواند با توجه به شخصیت تیمی که دارد به این دروازه‌بان جوان فرصت موفقیت‌های بیشتر را فراهم کند و از این تیم خود را به اروپا برساند.

وی انگیزه کافی را برای فصل پیش روی داشت و می‌خواست که بهترین دروازه‌بان ایران شود و برای رسیدن به این هدف رقابت سختی را با مهرداد طهماسبی باتجربه داشت و توانست خود را به‌عنوان سنگربان نخست تیم پرهوادار تراکتورسازی معرفی کند.

این دروازه بان جوان عملکردی بالاتر از حد انتظار داشت و سال گذشته یکی از بهترین های سرخ پوشان بود تا جایی که قبل از شروع لیگ قهرمانان باشگاه ها آسیا کنفداسیون فوتبال آسیا نام وی را به عنوان تاثیرگذارترین بازیکن تیم تراکتورسازی مطرح کرد.

او در این دیدارها عملکرد درخشانی همچون علکردش در لیگ برتر داشت و توانست به همراه تیم تراکتورسازی برای نخستین بار از دور گروهی صعود کند و به مرحله بعدی راه یابد.

او امسال نیز پیراهن سرخ پوشان فوتبال آذربایجان را بر تن می کند و امیدوار است بیش از پیش بتواند خود را در فوتبال ایران مطرح کند.

 

حضور در تیم ملی ایران:

محمد رضا اخباری در 12 مارس سال 2016 برای نخستین بار توسط کارلوس کیروش به اردوی تیم ملی فوتبال ایران برای دیدار مقابل هند و عمان برای مقدماتی جام جهانی 2018 فوتبال به تیم ملی ایران دعوت شد.

البته او نخستی دیدار خود را 8 ژوئن 2016 در یک بازی دوستانه با قرقیزستان بازی انجام داد و به جای علیرضا حقیقی در نیمه دوم به میدان رفت.

زندگی ورزشی
باشگاه: تراکتورسازی تبریز
پیوستن به باشگاه: 1394/04/01
تیم باشگاهی سال حضور گل زده
سایپا کرج 1389-1394
تراکتورسازی 1394-1396
سایپا البرز زیر 11 سال تا 21
افتخارات
افتخارات فردی:
دروازه بان تیم ملی المپیک ایران در انتخابی المپیک ۲۰۱۶
عضو تیم ملی امید ایران در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون
عضو تیم ملی دانش آموزان ایران در جام جهانی دانش‌آموزی در ترکیه
عضو تیم ملی امید ایران در بازی‌های مقدماتی المپیک ریو
افتخارات تیمی:
عکس های منتخب بازیکن
LiveZilla Live Chat Software